Občasník 2019

Bratři Hasiči, Hasičky, spoluobčané. Letošní soutěžní sezona našich družstev je u konce a je na místě Vás seznámit s výsledky. Celkově se družstvům v letošní roce opět dařilo a rád bych tímto všechny pochválil a poděkoval za jejich snahu a vzornou reprezentaci naší obce. Vrcholem celé sezony bylo konání velmi prestižní akce pod názvem Hoštický pohár 2019. Soutěž se uskutečnila 5. října u nás na fotbalovém hřišti za účasti 130 družstev mužů a žen z celé České republiky, ale i Slovenska. Naši kluci jako pořádající startovali první a nasadili výborný čas 14:12s. Ten vydržel jako vedoucí až do startovního čísla 14., kdy šli na start muži z SDH Nevcehle. Sedlo jim to parádně stejně jako našim klukům a výsledkem byl shodný čas 14:12s. Rozhodl nakonec rychlejší sestřik na pravém proudu, který měli hasiči z Nevcechle o jednu setinu vteřiny lepší. Třetím v pořadí bylo družstvo mužů z SDH Stachovice s časem 14:27s.

Naše ženy v nabité konkurenci 38 družstev skončily na pěkném 8. místě. Celý den už od rána až do setmění se povedl. A i když počasí nepřálo, tak si myslím, že si to všichni užili. Děkuji všem soutěžním družstvům, ale i členům, že se postarali o zdárný průběh a zvládli obsloužit takové množství soutěžících. Také děkuji fanouškům, kteří se nenechali odradit špatným počasím a přišli podpořit jak výkony soutěžících tak i ochutnat dobroty, které jsme už tradičně připravili.

Extraliga ČR v PÚ
Naše soutěžní družstvo mužů se nakonec v silné konkurenci Extraligy ČR umístnilo na vynikajícím 7. místě. Děkujeme!

Konečné pořadí letošního seriálu Extraligy – muži

1 Nevcehle JI 151
2 Prchalov NJ 122
3 Mladoňovice TR 119
4 Renmotor Jinolice JC 114
5 Pasohlávky BO 113
6 Trnava TR 94
7 Velké Hoštice OP 87
8 Hrabůvka PR 83

Moravskoslezský pohár
Soutěžní týmy se také účastnily soutěží Moravskoslezského poháru, kde družstvo mužů A zapsalo nakonec 6. místo, muži B (junioři ve své první sezoně) místo dvaadvacáté a ženy v konečném pořadí velmi pěkné, i když nepopulární 4. místo. Děkuji všem za snahu a jejich výkony v celé letošní sezoně.

Žákovská družstva
Naši mladší a starší žáci byli ještě před vypuknutím nového podzimního kola na soustředění v Horní lipové, kde si to také krásně užili a pilně se připravovali a trénovali. Byla zahájena nová sezona okresní ligy mládeže 2019/2020, ve které jsou momentálně mladší žáci na 4. místě a straší na 7. místě. Podzimní kolo už skončilo a děti se připravují pod vedením trenérů v tělocvičně.

Sezóna 2019 je téměř u konce a našim družstvům už zbývá pouze účast na soutěži v Širokém Dole pod názvem Lenin cup. Soutěž se nese v recesistickém duchu k výročí VŘSR. Zajímavé foto si můžete prohlédnout v odkazu http://memorialsirokydul.cz/ Ohlédnutí za letoškem proběhne na večírku 15. 11. v zámecké restauraci Kastelán.

Děkuji všem družstvům a členů a těším se brzy na viděnou.

Roman Winkler, starosta DHS