Občasník srpen 2021

Vážení spoluobčané, bratři hasiči, sestry hasičky.

Léto pomalu končí a nastává doba sklízení úrody. Pro nás hasiče to znamená, že také pomalu končí soutěžní rok a my můžeme průběžně rekapitulovat.

Naši nejmenší, děti a žáčci, mají ještě prázdniny a to platí i pro jejich soutěže. Ale už se určitě nemohou dočkat, až zase začnou závodit. Jejich nový soutěžní ročník Opavské ligy mládeže začne v září, a to soutěží v Hněvošicích 11. 9. 2021.

V dospělé kategorii máme dvě mužská družstva – starší a mladší.

Mladší jsou věkem spíše ještě dorostenci, ale to jim nebrání poměřovat síly se svými staršími a zkušenějšími kolegy. Jako Velké Hoštice B se mladí kluci pustili do soutěže Moravskoslezského poháru, kde se zúčastnili šesti kol a jsou zatím na průběžném 17. místě.  Věříme, že to ještě trochu vylepší a secvičí se tak, aby v příští sezoně šplhali k příčkám nejvyšším.

Starší muži jezdí hlavně soutěže Extraligy po celé ČR. V MSP 2021 jsou na průběžném 11. místě, protože se soustředí více na Extraligu. Termíny soutěží se překrývají, neúčastní se tedy všech soutěží MSP.

Ovšem Extraliga ČR – to je „jiné kafe“ – zde jsou ti nejlepší z nejlepších a souboje jsou opravdu nelítostné. I drobné zaváhání znamená velký propad v pořadí. Našim klukům se ale poměrně daří, v Zahnašovicích vyhráli a drží zatím letošní nejrychlejší čas 16:00 s.

Jsou zatím na průběžném 2. místě s 81 body (viz tabulka níže). Je škoda, že se na poslední soutěži v Olšovci nezadařilo. První Čechtín (okres Třebíč) s 98 body tak odskočil a má náskok v celkovém hodnocení 17 bodů. Třetí v pořadí Čikov (okres Třebíč) a Plumlov (okres Prostějov) jsou za námi o 10 bodů. Vše se ještě může změnit. Držíme palce, ať to dopadne!

Extraliga ČR – průběžné pořadí

 

Poř. Tým Okres Celkový počet bodů Nejrychlejší čas
1.  Čechtín Třebíč 98 16,21
2.  Velké Hoštice Opava 81 16,00
3.  Čikov Třebíč 71 16,30
3.  Plumlov Prostějov 71 16,33
5.  Frýdštejn Jablonec nad Nisou 61 16,49

 

Hoštický pohár 2021

V letošním roce se u nás bude opět konat jedna z největších soutěží v ČR a SR. V sobotu 2.10. 2021 v 8:45h bude v areálu FK zahájen start prvního družstva Hoštického poháru.

Soutěž je považována za druhou největší soutěž v požárním útoku v České republice a jednu z nejprestižnějších, kde porovnávají síly ta nejlepší družstva z Česka a Slovenska.

Tuto soutěž pořádáme již po páté, a sice každý lichý rok. Střídáme se s SDH Babice, kde se tato soutěž jmenuje „Oktober cup“. Naše soutěž spolu s tou v Babicích je považována vždy za vrchol sezóny. Soutěžící budou bojovat o hodnotné ceny, které zajišťují sponzoři a pořadatel soutěže.  Očekáváme účast až 130 družstev. Zájem o soutěž je obrovský, na minulou soutěž před Covidem se nám přihlásilo 200 družstev.

Zveme všechny fanoušky. Přijďte fandit a pomoct tak našim klukům.  Občerstvení bude zajištěno. Na všechny se těší DHS Velké Hoštice.

za DHS Roman Winkler, starosta sboru